Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

     Drugi miesiąc wakacji lub sezonu urlopowego nie wywarł znaczącego śladu na działalności Spółdzielni. Ci, którzy pracowali robili swoje, zastępowali tam, gdzie były takie potrzeby, koleżanki i kolegów urlopujących.  Ci, którzy odpoczywali, jak się potocznie mówi, ładowali akumulatory aktywnie lub statycznie wypoczywając w Polsce lub poza nią.  Władze Spółdzielni, bo słowo należy poświęcić Zarządowi, żyły głownie, choć nie tylko,  przygotowaniami do kulminacji obchodów jubileuszu 60.lecia naszej Spółdzielni.   Dla przypomnienia, ciąg dalszy i ostatni akord obchodów trwających od maja br. został usytuowany 6 września  przy ul. Warszawskiej 34, w mieszczącym się tam Centrum Bankietowo-Usługowym.   W sierpniu br., wcześniej niż dotychczas, rozpoczęły się intensywne zabiegi środowisk zainteresowanych udziałem w zabiegach o zagospodarowanie środków zapisanych w Budżecie Obywatelskim.  Miały w tym również swój udział Zarząd i  Rady Osiedli, a właściwie najaktywniejsi ich członkowie, także członkowie Rady Nadzorczej, zabiegający o wprowadzenie do planów miejskich projektów zgłaszanych przez  nie.  Pierwsze sygnały docierające z ratusza wskazują na pozytywne wyniki zaangażowania w fazie zgłoszeniowej, teraz pora na zbieranie podpisów poparcia. Wygra ten, kto nazbiera ich więcej !!!   Urlopów zatem  nie miały  Zarząd, a także  organy samorządowe -  komisje, Prezydium Rady Nadzorczej i wreszcie sama Rada.

    Zarząd i podległe mu służby techniczne i administracji Spółdzielni przygotowały wiele opracowań cyklicznie absorbujących Radę.  Zebrania Prezydium, komisji oraz odbyte 27 sierpnia posiedzenie Rady Nadzorczej poświęcone były min. sytuacji i kondycji finansowej  Spółdzielni na koniec I półrocza br. , a także  podsumowaniu wielu rozliczeń zużycia mediów bytowych -  wody zimnej i podgrzanej  oraz  gazu -  i, co przyciąga uwagę wielu członków Spółdzielni, zaawansowanie przyjętego przez Radę Nadzorczą planu remontów zasobów lokalowych Spółdzielni  i warunków środowiska życia członków Spółdzielni  na rok bieżący.  Podjęte zostały, po wnikliwym rozpatrzeniu przygotowanych informacji i analiz, stosowne uchwały, ale najprościej można sytuację na wszystkich odcinkach podlegających ocenie skitować krótko – jest dobrze.  Oby tak dalej !!!

Okresowej ocenie poddano, także za okres I półrocza, działalność społeczno-kulturalną i oświatową, która Nasza Spółdzielnia, jako jedna z niewielu w Polsce  kultywuje, podejmując działania własne jak i w porozumieniu z różnymi stowarzyszeniami i podmiotami lokalnymi, także pozaostrołęckimi.  Tę działalność Zarząd i Rada Nadzorcza wysoce cenią.

     Powszechny, codzienny, sierpniowy żar, przerywany  jakimiś  rzadkimi , dosłownie, deszczykami nie zahamował budowy chodników, ani jakichkolwiek prac zapisanych w planach, a także innych zadań zgłoszonych w charakterze wniosków podczas czerwcowego, tegorocznego Walnego Zgromadzenia Członków. Tak zapewne będzie dalej.  Pogoda sprzyja, chęci i kasa są !!!

     Znaczącą uwagę władze Spółdzielni przywiązują do dobrej kondycji lokali użytkowych, wielkopowierzchniowych, jak na warunki ostrołęckie, obiektów mieszczących głównie sklepy sieciowe .  Troską o trwałość, o remonty bieżące tych budynków ,  obarczeni są ich dzierżawcy.  Spółdzielnia korzysta na tym w wielonasób – uzyskuje czynsz, wzrasta wartość majątku trwałego, wydłuża się okres żywotności.

    W końcu sierpnia myślano i mówiono o 6.września – zaproszonych zostało do udziału w obchodach wielu znamienitych i ważnych dla miasta , Spółdzielni i regionu gości.  Niektórzy, z osobistych lub zawodowych względów mogą nie przybyć, będziemy radować się ,bo 60.lecia rzadko się zdarzają, z obecności każdego życzliwego spółdzielczości mieszkaniowej,  a naszej Spółdzielni  w szczególności. O tym jak na tym jubileuszu było napiszę już niedługo… Wrzesień jest przecież krótszy….

 

Ostrołęka, 01.09.2019 Grzegorz Oracz, przewodniczący Rady Nadzorczej OSM

 

 

 

Nowości

P R Z E T A R G
Ostrołęka, 10.09.2019r. OGŁOSZENIE o przetargu nieograniczonym   Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Gen. J. Hallera
WYCIECZKA NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI
     Jak co roku na zakończenie wakacji Dział Społeczny, Oświatowy i Kulturalny Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Ostr
Krok za krokiem, ku wrześniowi....
     Drugi miesiąc wakacji lub sezonu urlopowego nie wywarł znaczącego śladu na działalności Spółdzielni. Ci, którzy pracowa
Opłata za korespondencję
Szanowni Mieszkańcy, W zasobach Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej rośnie liczba lokali mieszkalnych, których właściciele
eBOK
Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa uprzejmie informuje, że udostępni Państwu od 14 stycznia 2019r. nową usługę w ramach f

Więcej o nas

Podstawowe informacje na temat
Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej